842 shikime në këtë artikull

Shtrati im është bërë miku im më i mirë!

femme enceinte qui dort Mon lit est devenu mon meilleur ami!

Në të vërtetë jo në të gjitha, unë kam tashmë i lodhur por çfarë bëni ju ... Është lojë pauv'Lucette im! Unë jam ende në shtrat për 10 ditë! Fiouuuuuuu! the flea Mon lit est devenu mon meilleur ami!

Kështu që kur unë them qëndron në shtrat është "qëndron në shtrat" ​​çfarë! Është se unë ngrihem për të ngrënë, pee, të lajë, të paguhen tre / katër ndryshëm me fëmijët e mi dhe hop hop hop në shtrat! Unë kam pranë shtratit tim kit im kozmetikë dhe pasqyrë tim, telefonin tim, pc time, një letër nga banka ime e cila gjithashtu ka të bëjë asgjë atje, dhe shishe time me ujë (Sepse lagështisë Çfarë është ach'ment i rëndësishëm !!)

Ju ndoshta thonë "haaaaan e chaaaaaaance .... Jeta e mirë .... "Sigurisht, për 1 ose 2 ditë, unë mori avantazhin e gjendjes sime. Por një javë më vonë unë ëndërroj për një gjë: të dhënat CASSEEEEEEER smiley cry Mon lit est devenu mon meilleur ami!

Ajo filloi një natë kur unë shkova në banjë për një shurrë të vogël të përditshme. Unë ende kanë refleks postare "dështim" shikoni nëse nuk ka gjak në letër tim ... Dhe atje malheeeeeeuuuur! Gjak! Gjak e mirë e kuqe, të freskëta dhe madje në tas !! (Po unë thoja kur unë them të gjithë smiley surprised Mon lit est devenu mon meilleur ami! ) (Vetëm për të sqaruar, unë jam shtatzënë për 3 muaj)

Unë zgjohem çdo JT qaraman dhe të shpjegojë se unë jam i humbur fëmijën, është më e tmerrshme etc.etc. Është 4:00, ai më tha për të thirrur zjarrfikësit për të gjetur se çfarë unë duhet të bëj. Unë kam një dhimbje stomaku, unë kam kontraktimet, zjarrfikësit ardhur për mua për të marrë mua në spital.

Unë shoh një shtëpi të vogël që tregon mua se qafën e mitrës ime është e hapur dhe unë poshtë placentë. Placenta është zakonisht e lartë dhe kur ajo është e ulët ajo ndikon në qafën e mitrës, të cilat mund të punojnë jakë, ose gjakderdhje time nga ajo!

Është ende në atë kohë që kam marrë të dini fëmijën tim. Ai kishte dy armë, dy këmbët, një kokë dhe një zemër pak pounding cricri2002 Mon lit est devenu mon meilleur ami! (Kisha parë tashmë 6 javë, por ajo ishte më shumë si një badiava e ëmbël si një fëmijë)

Tashmë unë jam siguroi, ai është gjallë! Por edhe kjo qafën e historisë nuk është e ftohtë dhe ajo thekson mua. I brendshëm rekomandojmë mua një pushim të plotë. Unë shkova në shtëpi me udhëzime të kthehen nëse gjakderdhja vazhdon.

I vendosur për të pritur për emërimin tim tremujorin e parë me disa ditëve të mia gjinekologu më vonë, unë jam i tronditur me ankth smiley foot in mouth Mon lit est devenu mon meilleur ami! Kjo është shumë e siguruar duke thënë se qafën e mitrës im është i mbyllur, edhe pse e gjatë, që placenta ime nuk është aq i ulët sa që, por kundër ajo është pak off. Kjo krijon një blanë dhe ajo bleeds!

Për të zam placenta bashku ajo merr një tjetër pranë (shih shumë) i rreptë sesa 3 javë! Unë ende kanë 10 ditë për të xhiruar. Kjo është për një arsye të mirë, unë të marrë atë filozofikisht.

Foshnja është e mirë, nuk ka defekt i dukshëm në këtë pikë, unë kam ende për të ehokardiografi në 2months dhënë prejardhja ime!

Unë u tha për të marrë me të mëdha praktikantë gjykimit rezervë, unë do të mendoj se herën tjetër!

E pra, jua thoja jetën time Emoticons Mon lit est devenu mon meilleur ami! shihni ju nesër!

pixel Mon lit est devenu mon meilleur ami!
Kjo hyrje ishte postuar në Papotages mia , për mami , me fjalën (t) -clef (s) , , , , , , , , , . Ju mund Bookmark permalink .

27 Përgjigjet për të shtrat Ime është bërë miku im më i mirë!

 1. tanagr tha:

  Fat i mirë dhe mbështetet veten mirë.
  Kisses.

 2. Ping: Boy apo vajzë? Duke ditur gjininë fëmijën. "Bukuri Këshilla Blog Bukuri

 3. HélèneSud tha:

  Përshëndetje
  Pushoni mirë .... Unë gjithashtu përjetuar që gjatë shtatzënisë ... djali im dhe kam kaluar më shumë kohë në shtëpi sesa jashtë .... Pastaj unë BCP probleme qëndruar në vend, por ajo ka qenë e vlefshme !!
  Unë kisha një BB të mrekullueshme ... që është sot (23 vjeç) ... por në qoftë se unë kam për të bërë mirë unë nuk do të hezitoj për një të dytë: Unë marr dhimbjen time me durim !!!
  : BigLove:

 4. Ping: Si për të blerë grim dhe kozmetikës? "Bukuri Këshilla Blog Bukuri

 5. Julia ka thënë:

  Fat Ooh i mirë për pjesën tjetër të shtatzënisë! Dhe në shtratin tuaj, mendoj se të gjitha kohët ju ishin të lodhur dhe të punojnë keni ëndërruar për të gjetur shtratin tuaj ;)

 6. Ciloucr tha:

  Shumë mori mundësi për të pushuar, ju e bëri atë për të bërë.
  Mos pretendojë për të pushuar dhe të bëjë asgjë (në qoftë se ju mund të, është e vështirë, por kjo është për një arsye të mirë).
  Hugs

 7. Aaricia tha:

  shko, mbetet ty, ti shpejt rigoleras

  en mjek ... : Thurimë:

  : Qesh me zë të lartë:

 8. Mam-Espal tha:

  : Thurimë:: Ouioui: Nuk kam asgjë për të shtuar këto dëshmitë e shumë sympathiques.Bisous

 9. Solène7 tha:

  Në të vërtetë ajo nuk duhet të jetë e qartë, por në mënyrë shumë më mirë nëse foshnja është mirë, dhe ne duhet të them se është për të mirë!
  Fat i mirë : Houraaa:

 10. tjegull thotë

  detyrimisht duhet të pushoni në jetë dhe unë nuk shoh vend më të mirë për atë se shtratit krevat veçanërisht të rehatshme

 11. shitje tjegull thotë:

  shtrat të rehatshëm lejon të dy për t'u ulur në heshtje dhe e mban shëndetin

 12. Ouch, kam marrë këtë për vajzën time të madh, përveç se placenta është shumë shumë e shkëputur. Unë kisha për të mbeten të dergjej në shtrat pjesën tjetër të shtatzënisë sime ... Good luck, unë e di se është e vështirë për të shtrihet gjatë gjithë kohës. Të kujdeset për ju! : Puthje:

 13. Shko kurajo, kjo është e gjitha që ju mund të dëshironi ju.
  Unë e di se sucks të jetë allite dhe shumë i dëshpëruar, unë nuk e kanë përjetuar këtë për shtatzënitë e mia, por për një operacion dhe moralin merr një hit i madh! Por tani kjo nuk duket e mirë, ajo duhet të ndihmojë të qëndroni të ngrohtë në gjumin tuaj ;)
  Dhe ju të më buzëqeshje kur ju foli për pushim përditshme pee të natës, unë e kishte harruar atë kohë të pakëndshme, lol : Run poshtë:
  pushoni edhe ju !!! :)

 14. Serena075 tha:

  Kurajo, ajo nuk duhet të jetë e qartë, por në të vërtetë kjo është për një arsye të mirë! : BigLove:

 15. Babine tha:

  Fat i mirë për disa ditë që ju kanë lënë !!! Restauruar shpejt dhe ju uroj kurajo për pjesën tjetër të shtatzënisë : Fufu:

 16. Gani tha:

  Fat të mirë, qoftë edhe për një arsye të mirë, kjo nuk është gjithmonë e lehtë sidomos kur tashmë ka fëmijë !!

 17. Fat për pjesën tjetër tuaj të detyruar por si thoni ju, kjo është për një arsye të mirë! : BigLove:

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Lajmëroni mua follow komenteve me e-mail. Ju gjithashtu mund të regjistroheni pa komentuar.